lisan

Yer İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Apronu, Pegasus Boeing 737 Deniz isimli uçağın hostesi ve kabin amiri arasındaki kemer taktıkları sıradaki dialogları;

-Midılsbıro (middlesbrough), mönşöngıloahbah (mönchengladbach) yada kaiserslautern (kağuzersılağutern) ne biliim connecticut (konektikıt) gibi hayat.

-Okumasını bildiğin ama yazamadığın ha…güzel… N’oldu şimdi son durum?

-Onun’la ne yaşadılar bilmiyorum ama kesinlikle kalpten geçmediğine eminim. Eğer öyle olsaydı beni aklıyla yargılayamazdı zaten Seçil. Beni anlamaya yaklaşmamış bile.

-Canım haklısında…Emin ol sende aklını kullanabilseydin ancak o zaman Onunla rakip olurdun, bunu bil. O sadece bir heves, Ya sen… Sen öylemisin?

-Gönül dili birde, Aklının dili bilmem kaç çeşit be bacım.

-öyle valla

“O’nun varlığının ve kudretinin delillerinden biri de: Gökleri ve yeri yaratması, lisanlarınızın ve renklerinizin farklı olmasıdır. Elbette bunda bilen ve anlayan kimseler için ibretler vardır.” Kur’an-ı Kerim (Rum, 30/22)

“Ve bütün dünyanın dili bir ve sözü birdi. Ve vaki oldu ki, şarkta göçtükleri zaman Şinar diyarında bir ova buldular ve orada oturdular. Ve birbirlerine dediler: Gelin kerpiç yapalım ve onları iyice pişirelim. Onların taş yerine kerpiçleri ve harç yerine ziftleri vardı. Ve dediler: Bütün
yeryüzü üzerine dağılmayalım, diye gelin kendimize bir nam yapalım. Ve âdem oğullarının yapmakta oldukları şehri ve kuleyi görmek için Rab indi, ve Rab dedi: İşte bir kavimdirler, ve onların hepsinin bir dili var; ve yapmağa başladıkları şey budur, ve şimdi yapmağa niyet ettiklerinden hiçbir şey onlara men edilmeyecektir. Gelin, inelim ve birbirinin dilini anlamasınlar diye, onların dilini orada karıştıralım. Ve Rab onları bütün yeryüzü üzerine dağıttı; ve şehri bina etmeği bıraktılar. Bundan dolayı bunun adına Bâbil denildi; çünkü Rab bütün dünyanın dilini orada karıştırdı; ve Rab onları bütün yeryüzü üzerine oradan dağıttı.” Eski Ahit (Tevrat), Tekvin, Bap, 11/1-9.

#hayat #dil #yazı #uçuş #sabihagokcen #pegasus #boeing737 #eskiahit #kuranikerim #benimgagoriköykülerim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s