Maru 1

Ben, evimize gelen ve anneme Hz. Fatma’ya benzeyip benzemediğimi soran o kadınla hayatımın farklı dönemlerinde karşılaştım. Rüya sanmıştım önceleri ama çocukkende görmüştüm. Parçaları yeni birleştiriyorum, artık rüya olmadığını biliyorum Üstad.
6-10 yaşları arasındaydım yada regl olmaya yenimi başlamıştım, sanırım bir binanın önünde ip atlıyorduk yada çanak çömlek patladı oynuyorduk, öyle bişey işte, hayal meyal o kısım… flu görüntü kareleri hep.
O, yüzünden irinler akan, gözleri felfecir okuyan kara tenli çingene kadın ve yanındaki çelimsiz pis atletli aynı ırktan uzun erkek arkadaşı aralarında konuşuyorlar, duyuyorum.

Duyulamayacak mesafedeler ama konuşmaları zihnime yansıyor. “Leyla hanımın kızı çeksin bakalım kömürleri, Leyla Hanım gelsinde kurtarsın kızını” diyor. Yanındaki adam “Amacın neki” diyor ellerini ovuşturaraktan, belli hapçı pislik, titremesi var. Sol cebinden cigara nevalesini yerleştiriyor kağıda, zıvanasını takıyor ortalık yerde. “Leyla karısı tabiki” diyor kadın hırsından damarları çıkmış. Adam cigarayı yalayıp ateşliyor, bir nefes çekip yeniden soruyor “oyuncağını aldın mı?” çıtır çıtır yanıyor meret. “Onunla ilgisi yok, söylemesene lan uluorta… Ne boktan adamsın be Cillo, karı gibisin, az tut çeneni” diye bağırıyor Kadın.

Adam çektiği zehiri gözlerinden veriyor, nutku tutuk beynine giden sinirler çoktan salmış kendini…Kadın atılıyor hemen “Ver lan şunu birazda bana, sağda kral olsa bu bok soldan döner bilmiyonmu”. Adam hafif dumanlı gülümsüyor salak salak “Ya gerçek kızı bulurlarsa”diyor. “Yok ben onları farklı bir adrese göndereceğim, sen rahat ol, topuğundan şırıngaylan kan çekecekler gacii, daha bu başlangıç” diyor. Adam biraz korkuyor gibi, bir yandanda götünü kaşıyor; “Ya seni hapse atarlarsa Maru” diyor tetenek. “Bana bi’şey olmaz herşeyi ayarladım, ödlekmisin lan sen! Doktorda gelecek oraya, çocuğa sarıldıkları zaman testi doktora göstereceğim, putunu sikmiş ermeni gibi kalacak enayi” diyor kadın kahkaha atarak, ardından önemli birşey söyleyecek gibi eşarpını eliyle tutup kısık bir sesle;

“Onları umutlandırmak hoşuma gidiyor Ethem, rahme düştüğünde daha, üflemeye başladım ben bu kıza”

……………………………

http://www.gagori.com

#oyku #maru #benimgagoriköykülerim

Maru 1” üzerine 5 yorum

    1. hikayesi bir maille baslamıstı! gelişmesi devam ediyor aslinda. biraz yaşanmış evet. anlatıcı şizofrenmi yoksa gerçekmi yaşadıkları çok acı verecek. oykunun devaminı sizlerle paylasacağım Ustad

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s