Cehennem acı çektigimiz değil, acı çektiğimizi kimsenin duymadığı yerdir vol2

Kozan M tipi cezaevinde Ahmet Hunat adında bir delikanlı ile tanıştım. İki leşi var ardında, baktık bizim kemiklerimizi kıracaklar burada, Ahmet’ le bir olduk, gardiyanlara sardık, ortalığı karıştıralımki nakil etsinler dedik. Öylede oldu, yalnız kemiklerimizde tek tek kırıldı. Beni Sinop Cezaevine, Ahmet’i Eskişehir’e gönderdiler. 6 ay hücre cezası ile başladım cezama, bir kibrit kutusu kadar ışık girerdi içeri, bir kedi boyunda sıçanlarda girerdi aynı delikten, yatmaya korkardım akşam beni kemirirler diye, uyurken kulağını yer haberin olmaz.

Cezamın sonunda 3 ay güneşe bakamadım. Ülkücü kardeşlerle bir olduk. Siyasi hükümlü değildim. Ancak bir siyasi hükümlü kadar hükmüm geçiyordu koğuşta, sivri yüzüme yanık tenime uzun boyuma kanıpta ağa etmediler, mangal gibide yüreğim vardı, yaşım 18 olsada, ruhum 45 yaşındaydı. Çevremde reis diyen yaşıtlarım büyüklerim sırtımı dönüp ranzamda yattığımda ne derlerdi bilmem, şişleyeceklermi diye çok geceler bacağımda kasatura gözü açık uyumuşumdur.

İsyan çıkarttık, yaktık yıktık heryeri, sıkı yönetim var… askerde yaktı yıktı. En son sulh ettiğimizde iki gözümüde açamıyordum. İçimden diyordum, -“iki gözüm açık öldürülme korkusuyla uyuyamayacağıma, iki gözüm kapalı asker elinde işkence görmek daha hayırlı” hiç olmazsa ne olacağını biliyorsun… Adım çıkmış dokuza inmez sekize, bi kere Halil reis dediler mi yapıştı lakap, dedimya siyasi hükümlü değildim, ama siyasi ettiler. Kaç kez bu parmaklarımın ucundan elektrik verdiler, kaç kez ayaklarımı peteğe sokup karnıma falaka çektiler hatırlamam. Bilincimi kaybettiğimde çırılçıplak uyanıp günlerce titrediğim olmuştur.

Sinopta bi altı ay daha hücre cezası aldım. Sonrası… Sonrasını sorma, süt dökmüş kedi gibi. 6 yıllık cezamı iyi halden 4 yıl 2 ayda tamamladım. Girdiğimde devrik Demorat Parti, çıktığımda iktidar isim değiştirmiş Demokrat Parti’ydi. (Adalet Partisi). Dünya değişmiş Türkiye nasıl değişmesin. Bende değişmiştim yada değiştiğimi sanıyordum.

Atladım bir otobüse, köyüme… Tufanbeyli’ ye döndüm.

http://www.gagori.com

#sinopcezaevi #darbe #adaletpartisi #demoratparti #tufanbeyli #ülkücü #benimgagoriköykülerim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s