Cehennem acı çektigimiz değil, acı çektiğimizi kimsenin duymadığı yerdir vol1

-“hozan tarla… sürüp sürüpte, ora benim demekte ne, benimde hakkım o zaman, o zaman her hazine arazisini süren çöksün oraya.” muhtar abim tüm bunları söylerken, bir yandanda sabilerle gönderdiği habere binaen ihtiyar heyetide toplanmaya başlamıştı derme çatma kırmızı biriketli odada, hepside “böyle işmi olur, bizde sürek… bizde ekek… bizim olsun, jandarmaya verek bu köpoğlunu” diyordu, içlerinden biri -“gelsin hıyarağası, insan gibi konuşalım” dedi. Çağırdılar…

Geldi, esti, gürledi. Külhanbeyi gibi tüm yaşlıları susturdu çenesiyle bağıra bağıra… Abim -“olmaz, adalete sığmaz, hazine arazisidir, hakkınsa herkesin hakkı vardır” desede, O’na da çıkıştı. Ağzıbozuk, laflar geldi karşı karşıya… itiş kakış bi toz duman oldu ortalık, abim yerden küreği aldığıyla adamın ensesine patlattı bi tane o karmaşada. Tek darbede küheylan yere indi ve bir daha kalkmadı yerinden.

Üç çocuğu vardı, O’nu yakamazdım. “Ben” dedim. Ben yaptım. Geldi jandarma. Aldılar bizi. Aldılar götürdüler kuytuya, bi karakol zabiti patlattı enseme, -“Sen mi yaptın lan! Sen mi kıydın adama?”, -“He bendim ya!” Abimi bi odaya beni bi odaya… Çok söylettirmeye çalıştılar, ifademe çok geçirtmeye -” Abim de, de kurtul, yoksa ikinizide yakarız.” Dik durdum, sözümdende geri adım atmadım. Ertesi günü oldu, mahkemeye çıkardılar, topal bi hakim amca vardı. -“Oğlum 5 dakika çık dışarı tekrar düşün, bak bir sürü şahit var görmedik diyorlar, düşün taşın” deyip beni salonun dışına aldılar.

Tam 5 dakika sonra yeniden girdim, -“Hakim bey bendim, ben öldürdüm O’nu”.

Karar; “Yüce Türk milleti adına… Maktül’ ün öldürmek amacıyla silah veya kesici aletle değil, kürek yardımıyla katil zanlısı Halil Z. tarafından ölümüne sebebiyet vermesine istinaden 12 yıl 3 ay hapsine, yaşının 16 dan küçük olması sebebiyle cezanın 6 yıl 4 ay 12 güne düşürülmesine… Derviş Z. nin maktülün ölümünde kin ve düşmanlığa sebebiyet verecek hal ve davranışları sebebiyle 1 yıl 2 ay 13 gün hapsine, hakkında yeterli delil bulunamaması sebebiyle cezanın 3 ay 5 güne, aynı kararın ceza muhakemesi kanununun 5. maddesi gereği 2550 türk lirası kefaletle serbest bırakılmasına, Halil Z. nin Kozan Kapalı Cezaevine nakline ve cezasını burda sürmesine mahkememizce karar verilmiştir.”

Abim çocuklarının yanına, ben Kozan’a…

http://www.gagori.com

#cinayet #suç #polisiye #muhtar #adalet #hapishane #cezatevkifevi #cte #kozan #taklacı #whateverittakes #hernegerekiyorsa #imaginedragons #ellerhavaya #adrenalin #benimgagoriköykülerim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s